#!! Best Samsung B350 Series T27B350T 27" 27-Inch MVA LED Panel Full HD TV Monitor
#@ Samsung B350 Series T27B350T 27" 27-Inch MVA LED Panel Full HD TV Monitor - Find out more reviews of Samsung B350 Series T27B350T 27" 27-Inch MVA LED Panel Full HD TV Monitor.
Product Description
* This product Korea Model/ Plug type is C for Korea.
Samsung Life Entertainment TV monitor T27B350
Such visual perfection are floating in the air lightly, Neck transparent design
Work and at the same time to watch TV PC, PIP (Picture in Picture)
Free reproduction of the content without the need for PC! Connect Share
Vividly, LED & Full HD high-quality content
Specifications
Display
* Screen Size: 27"
* Type: MVA LED
* Brightness: 300 cd/m³
* Contrast Ratio: Mega ∞ DCR (Static 5000 : 1)
* Resolution: 1920 x 1080
* Response Time: 12 ms (BTW)
* Viewing Angle (Horizontal/Vertical):178° / 178°
Interface
* D-Sub: 1
* HDMI: 2
* RF In: 1
* USB: 1
* Component In (Y/Pb/Pr): 1
* Composite In (AV): 1 (Common use for comp Y)
* Audio In / Out: 1
Sound
* Sound Solution: Dolby Digital +, dts 2.0, SRS TheaterSoundHD
* Sound Output(RMS): 5W x 2
General Feature
* ConnectShareTM (USB 2.0): Yes
* EPG: Yes
* OSD Language: English/Korean
* Energy/Environment Mark: Energystar
System
* DTV Reception: ATSC
* DTV Tuner Built-in: Yes
Design
* Color: Rose Black
* Stand Type: Simple
* Wall Mount: 100X100
Power
* Energy Efficiency Class: AC 220 ~ 240 V 50 / 60 Hz
* Power Consumption: 48 W, (Stand-by): <0.5 W
Accessories
* Cables: D-sub, USB cable, Stereo Cable, ,RF cable, Power Cable
* Others: Remote controller(with Battery), Quick setup guide, Manual CD
Samsung B350 Series T27B350T 27" 27-Inch MVA LED Panel Full HD TV Monitor
From Samsung
Product Details
  • Brand: Samsung
  • Model: LT27B350KDA/KR
  • Dimensions: 18.74" h x 25.31" w x 9.92" l, 13.23 pounds