#!! Best Samsung B551 Series T23B551KD 23" 23-Inch LED Full HD Smart TV Monitor
#@ Samsung B551 Series T23B551KD 23" 23-Inch LED Full HD Smart TV Monitor - Find out more reviews of Samsung B551 Series T23B551KD 23" 23-Inch LED Full HD Smart TV Monitor.
Product Description
* This product Korea Model/ Plug type is C for Korea.
Specifications
Display
* Screen Size: 23"
* Type: TN LED
* Brightness: 250 cd/m³
* Contrast Ratio: Mega ∞ DCR (Static 1000 : 1)
* Resolution: 1920 x 1080
* Response Time: 5 ms (BTW)
* Viewing Angle (Horizontal/Vertical):170° / 160°
Interface
* D-Sub: 1
* Wireless Display: Ready (separately)
* HDMI: 2
* RF In: 1
* USB: 2
* Component In (Y/Pb/Pr): 1
* Composite In (AV): 1 (Common use for comp Y)
* Ethernet (LAN): 1
* Audio In / Out: 1
Sound
* Sound Solution: Dolby Digital +, dts 2.0, SRS TheaterSoundHD
* Sound Output(RMS): 5 W x 2
General Feature
* Allshare: Yes
* ConnectShareTM (USB 2.0): Yes
* EPG: Yes
* Teletext (TTX): Yes
* OSD Language: English/Korean
* Anynet+ (HDMI-CEC): Yes
* Picture-In-Picture: 1 Tuner PIP
* Mobile High-Definition Link (MHL): Yes
* Smart Hub Function: Yes
* DTV Broadcasting Record (Extra USB HDD required): Yes
* Web Browser on SmartHub: Yes
* Wireless LAN: Support the adapter separately
System
* DTV Reception: ATSC
* DTV Tuner Built-in: Yes
Design
* Color: ToC Black
* Stand Type: Simple
* Stand Function: Tilt (-2° ~ 21°)
* Wall Mount: 75 x 75
Power
* Energy Efficiency Class: AC 220~ 240 V 50 / 60 Hz
* Power Supply: 30 W
* Power Consumption: 47 W, (Stand-by): 0.5 W
Accessories
* Cables: D-sub, USB cable, Stereo Cable, MHL cable, Power Cable
* Others: Remote controller(with Battery), Quick setup guide, Manual CD
Samsung B551 Series T23B551KD 23" 23-Inch LED Full HD Smart TV Monitor
From Samsung
Product Details
  • PC Accessory
  • Brand: Samsung
  • Model: T23B551KD
  • Dimensions: 16.14" h x 21.77" w x 7.68" l, 8.60 pounds