#@ Panasonic TH-32LRH30U 32" LCD TV - 16:9 - HDTV (TH32LRH30U) - - Find out more reviews of Panasonic TH-32LRH30U 32" LCD TV - 16:9 - HDTV (TH32LRH30U) -.
Product Description
General Information Manufacturer/Supplier: Panasonic Manufacturer Part Number: TH32LRH30U Brand Name: Panasonic Product Series: LRH30 Product Model: TH-32LRH30U Product Name: TH-32LRH30U LCD TV Marketing Information: TH-32LRH30U Professional 32-inch LCD HDTV Healthcare Grade LCD TV designed for patient in-room, lobby and waiting room use in hospitals, medical care centers, nursing homes and similar healthcare facilities in accordance with UL60065 (Annex Q), Safety requirements. Product Type: LCD TV Technical Information Screen Size: 32" Backlight Technology: CCFL Horizontal Viewing Angle: 178 Vertical Viewing Angle: 178 Aspect Ratio: 16:9 Response Time: 7 ms Media Player: Yes Video Digital Tuner: ATSC Analog Tuner: NTSC Video Signal Standard: HDTV Maximum Resolution: 1366 x 768 Dynamic Contrast Ratio: 18,000:1 Brightness: 450 Nit Audio Speakers: Yes RMS Output Power: 20 W Memory Memory Card Reader: Yes Memory Card Supported: Secure Digital (SD) Interfaces/Ports HDMI: Yes Composite Video: Yes Component Video: Yes VGA: Yes Physical Characteristics Color: Matte Black Height: 20.2" Width: 31.5" Depth: 3.3" Weight (Approximate): 21.00 lb ship Information ship Dimensions : 23.5" Height x 7.5" Width x 40.2" Depth ship Weight : 26.6 lb Miscellaneous Green Compliant: Yes Green Compliance Certificate/Authority: Energy Star
Panasonic TH-32LRH30U 32" LCD TV - 16:9 - HDTV (TH32LRH30U) -
From Panasonic
Product Details
- Brand: Panasonic
- Dimensions: 20.20" h x 3.30" w x 31.50" l, 1.00 pounds
- Display size: 32
Features
- 32IN LCD HD DISPLAY 1366X768 18000:1W/ PILLOW SPKR COMPATIBILITY