Product Description
PHILIPS 26IN LED HDTV720P 60HZ 3 HDMI USB VGA SRS, PC input allows use of TV as a PC monitor, Digital Crystal Clear is a package of picture innovations that digitally adjusts and optimizes picture quality to optimal contrast, color and sharpness levels, USB connection enables viewing of jpeg photos and movies, Connections: 3-HDMI, USB, PC, component, composite, RCA L/R stereo in, 3.5mm stereo out and digital coaxial audio out, 1366 x 768 pixel resolution, 300 cd/m2 brightness, 8 ms response time, 1100:1 contrast ratio, Dolby Digital and SRS TruSurround XT sound features, Panel: 25 1/16" W x 15 11/16" H x 2 3/4" D, Energy Star rated, Includes remote control and cable management
From Philips
Product Details
- Brand: Philips
- Model: 26PFL4507/F7
- Dimensions: 18.50" h x 4.50" w x 22.00" l, 12.59 pounds