#@ LG 47LK451C 47" 1080p LCD TV - 16:9 - HDTV 1080p - 120 Hz (47LK451C) - - Find out more reviews of LG 47LK451C 47" 1080p LCD TV - 16:9 - HDTV 1080p - 120 Hz (47LK451C) -.
Product Description
47"class (47.0" diagonal) 16:9 widescreen, HDTV with built-in Digital Tuner (NTSC/ATSC/QAM), Full HD 1920x 1080- panel resolution, 80,000:1 Dynamic contrast ratio, 178 degree viewing angle, EcoSmart Power Savings, RS-232C (service), HDMI v1.3 (2), RGB (DB-15, up to WXGA), Component Video, USB Media Host, Invisible Speakers, Clear Voice II, gloss black cabinet color, +/- 20 deg swivel stand, Energy Star 4.1 compliant, 1 year warranty.
LG 47LK451C 47" 1080p LCD TV - 16:9 - HDTV 1080p - 120 Hz (47LK451C) -
From LG
Product Details
- Camera & Photo
- Brand: LG
- Model: 47LK451C
- Dimensions: 54.00" h x 30.00" w x 5.50" l, 38.10 pounds