#!! Best Panasonic TH-32LRU30 32" 720p LCD TV - 16:9 - HDTV - GD9538
#@ Panasonic TH-32LRU30 32" 720p LCD TV - 16:9 - HDTV - GD9538 - Find out more reviews of Panasonic TH-32LRU30 32" 720p LCD TV - 16:9 - HDTV - GD9538.
Product Description
General Information Manufacturer/Supplier: Panasonic Manufacturer Part Number: TH32LRU30 Brand Name: Panasonic Product Series: LRU30 Product Model: TH-32LRU30 Product Name: TH-32LRU30 LCD TV Marketing Information: With its integrated TV solutions, easy installation, large, easy-to-view screens and SD Memory Card slots, the LRU30 Series delivers superior performance in hospitality sites, including hotel lobbies, in-room and bars/restaurants Built with hotel specifications, these new LCD displays offer the benefit and flexibility of integrated TV solutions with built-in tuners and SD card slots Product Type: LCD TV Technical Information Screen Size: 32" Horizontal Viewing Angle: 178 Vertical Viewing Angle: 178 Aspect Ratio: 16:9 Response Time: 7 ms Features: Hotel Mode Video Digital Tuner: ATSC Analog Tuner: NTSC Video Signal Standard: HDTV Maximum Resolution: 1366 x 768 Dynamic Contrast Ratio: 18,000:1 Brightness: 450 Nit Scan Format: 720p Audio Speakers: Yes RMS Output Power: 20 W Sound System: Surround Sound Network & Communication Ethernet: Yes Ethernet Technology: Ethernet Memory Memory Card Reader: Yes Memory Card Supported: Secure Digital (SD) Interfaces/Ports HDMI: Yes Number of HDMI Ports: 3 Composite Video: Yes Component Video: Yes Digital Audio Output: Yes VGA: Yes Power Description Operating Power Consumption: 160 W Standby Power Consumption: 800 mW Physical Characteristics Color: Matte Black VESA Mount Standard: 200 x 200 Height: 202" Width: 315" Depth: 33" Height with Stand: 2180" Width with Stand: 3150" Depth with Stand: 1080" Weight (Approximate): 2100 lb Weight with Stand (Approximate): 2760 lb ship Information ship Dimensions : 75" Height x 2362" Width x 4012" Depth ship Weight : 330 lb Miscellaneous Package Contents: TH-32LRU30 LCD TV Swivel Stand Remote Control Operating Instruction Green Compliant: Yes Green Compliance Certificate/Authority: Energy Star
Panasonic TH-32LRU30 32" 720p LCD TV - 16:9 - HDTV - GD9538
  • Brand: Panasonic
  • Dimensions: 20.20" h x 3.30" w x 31.50" l, 3.00 pounds