#!! Best Samsung PPM50M7HB 50-Inch Plamsa HD Display
Product Description
PPM50M7HB - Plasma Monitors - Plasma - 50 Inch - 1366x768 - 1300cd/m2 - 10000:1 - VGAComposite DVI - Remote Control - Stereo - BlacPrimary InformationTelevision / Type :  Plasma Monitors Television / Technology :  Plasma Image Aspect Ratio :  16:9 Image Contrast Ratio :  10000:1 Brightness :  1300cd/m2 Dot Pitch / Pixel Pitch :  0.81 Mm Display Resolution :  1366x768 Television Diagonal Size :  50 Inch Sound Output Mode :  Stereo Television / Color Support :  549.8Billion (13Bit) Colors Remote Control Type :  Remote Control TV Tuner / Reception System :  NTSC PAL SECAM Features :  DNIe Burn-in protection (6-Options) Burn-in protection timing PIP (Picture-In-Picture) PBP (Picture-By-Picture) Digital zoom (4x) Dimensions&MiscellaneousWidth :  1204.6 Mm Depth :  97 Mm Height :  724.1 Mm Enclosure Color :  Black System InformationMulti-channel Preview :  Picture in Picture Picture by Picture AudioSound Output Mode :  Stereo Sound Effects :  SRS Tru Surround XT Speakers :  10W x 2 Speaker Service&SupportService & Support Type :  2 Years On-Site Warranty (Parts Labor) UNSPSC CodeUNSPSC Code :  43211904
Samsung PPM50M7HB 50-Inch Plamsa HD Display
From Samsung
Product Details
  • Home Theater
  • Brand: Samsung
  • Model: PPM50M7HB
  • Original language: English
  • Dimensions: 15.00" h x 51.00" w x 33.50" l, 133.75 pounds
  • Display size: 50
Features
  • Viewable Size: 50"
  • Aspect Ratio: 16:9
  • Resolution: 1366 x 768
  • Pixel Pitch (H x V): 0.81 x 0.81 mm