#!! Best LG EzSign 32LD452B 32" 720p LCD TV - 16:9 - HDTV (32LD452B) -
#@ LG EzSign 32LD452B 32" 720p LCD TV - 16:9 - HDTV (32LD452B) - - Find out more reviews of LG EzSign 32LD452B 32" 720p LCD TV - 16:9 - HDTV (32LD452B) -.
Product Description
General Information Manufacturer/Supplier: LG Electronics Manufacturer Part Number: 32LD452B Brand Name: LG Product Line: EzSign Product Series: LD452B Product Model: 32LD452B Product Name: EzSign 32LD452B LCD TV Marketing Information: The LG EzSign TV is an innovation in digital signage that can entertain while maximizing the impact of your message. Now you can run content in the form of a billboard TV without additional hardware. Advertisements, information and broadcast content can be arranged on the same screen to attract attention and deliver specific messaging to your customer base. Product Type: LCD TV Technical Information Screen Size: 32" Horizontal Viewing Angle: 178 Vertical Viewing Angle: 178 Aspect Ratio: 16:9 Response Time: 4 ms Features: Channel Labeling Auto Program Favorite Channel Selection Sleep Timer Auto-off Flashback Parental Control: V-chip Media Player: Yes Video Digital Tuner: ATSC Analog Tuner: NTSC Video Signal Standard: HDTV Maximum Resolution: 1366 x 768 Dynamic Contrast Ratio: 60,000:1 Scan Format: 720p Audio Speakers: Yes RMS Output Power: 20 W Sound System: Dolby Digital Surround Sound Interfaces/Ports HDMI: Yes Number of HDMI Ports: 2 HDMI Version: HDMI 1.3 USB: Yes USB Standard: USB 2.0 Composite Video: Yes Component Video: Yes Digital Audio Output: Yes VGA: Yes Network (RJ-45): Yes Power Description Operating Power Consumption: 180 W Standby Power Consumption: 200 mW Physical Characteristics Color: Glossy Black Height: 19.9" Width: 31.5" Depth: 2.9" Height with Stand: 22" Width with Stand: 31.50" Depth with Stand: 8.10" Weight (Approximate): 17.90 lb Weight with Stand (Approximate): 20.00 lb ship Information ship Dimensions : 7.0" Height x 23.0" Width x 37.62" Depth Case Pack Qty : 1 ship Weight : 25.85 lb Pallet Qty : 99999 Miscellaneous Package Contents: EzSign 32LD452B LCD TV Swivel Stand Top Side Mounting Screw 2 x TORX Security Screw Remote Control Green Com
LG EzSign 32LD452B 32" 720p LCD TV - 16:9 - HDTV (32LD452B) -
From LG
Product Details
  • Single Detail Page Misc
  • Brand: LG
  • Model: KD7426
  • Dimensions: 19.90" h x 2.90" w x 31.50" l, 1.00 pounds