#!! Best JVC LT-42X788 42" LCD Full HD Flat Panel Display
#@ JVC LT-42X788 42" LCD Full HD Flat Panel Display - Find out more reviews of JVC LT-42X788 42" LCD Full HD Flat Panel Display.
Product Description
42" Full HD LCD televisions with stylish cosmetics takes into consideration every feature the demanding digital customer is looking for now and for the future. It offers a 1500:1 contrast ratio 500cd/m2 and a 178 degree viewing. This units connectivity takes into consideration todays digital world and includes an ATSC Tuner Dual 1080p HDMI/HDCP Inputs a NEW USB Photo Viewer and 2 Component Video Inputs.
JVC LT-42X788 42" LCD Full HD Flat Panel Display
From JVC
Product Details
  • Consumer Electronics
  • Brand: JVC
  • Dimensions: 14.00" h x 31.50" w x 41.50" l, 90.75 pounds