#!! Best LG 55LA6200 55" Class 1080p Cinema 3D Smart TV - Bundle - with LG ND5630 30W Docking Speaker Systems, AirPlay, Built-In Wi-Fi, Bluetooth
#@ LG 55LA6200 55" Class 1080p Cinema 3D Smart TV - Bundle - with LG ND5630 30W Docking Speaker Systems, AirPlay, Built-In Wi-Fi, Bluetooth - Find out more reviews of LG 55LA6200 55" Class 1080p Cinema 3D Smart TV - Bundle - with LG ND5630 30W Docking Speaker Systems, AirPlay, Built-In Wi-Fi, Bluetooth.
Product Description
The LG 55LA6200 55" Class 1080p Cinema 3D Smart TV has everything you want. Smart TV with LG's fun and intuitive Magic Remote with Voice, Built-in Wi-Fi, a Dual Core Processor and Cinema 3D. All this features with stunning picture quality with LED technology, Full HD 1080p and TruMotion 120Hz. Now, it's so easy to access your favorite movies, videos, apps and games. LG's intuitive Magic Remote is a simple and fun way to pick and choose what you want to watch. With just a point and click or use LG's unique Voice Mate, capable of recognizing how you naturally speak to change channel, volume or access premium content providers like Hulu Plus, Netflix and YouTube direct from your TV. Now, you can spend less time navigating and more time on your entertainment.
LG 55LA6200 55" Class 1080p Cinema 3D Smart TV - Bundle - with LG ND5630 30W Docking Speaker Systems, AirPlay, Built-In Wi-Fi, Bluetooth