#!! Best Samsung UA32EH4003 32" Series 4 Direct Multisystem LED TV for Worldwide Use
#@ Samsung UA32EH4003 32" Series 4 Direct Multisystem LED TV for Worldwide Use - Find out more reviews of Samsung UA32EH4003 32" Series 4 Direct Multisystem LED TV for Worldwide Use.
Product Description
Worldwide Compatibilty!
1366 x 768 Resolution
Direct LED Backlight
Cell Light Control Technology
Clear Motion Rate 50Hz
ConnectShare Movie USB Function
Slim-Line Bezel
10W Audio Output
Wide Color Enhancer Plus
HDMI x 1 / USB x 1
Samsung UA32EH4003 32" Series 4 Direct Multisystem LED TV for Worldwide Use
From Samsung
Product Details
  • Brand: Samsung
  • Model: UA32EH4003
  • Display size: 32
Features
  • Power Requirements: AC100-240V, 50/60Hz
  • Power Consumption: Standby: Under 0.5W
  • Dimensions (WxHxD): With stand: 29.1 x 19.6 x 7.5" (738.4 x 497.7 x 191.7 mm); Without stand: 29.1 x 17.5 x 3.7" (738.4 x 444 x 93.2 mm)