#@ Samsung UN46ES6600 46" Class 3D LED-LCD Bundle with TechCraft Pro48E Credenza Cabinet (Espresso) - Find out more reviews of Samsung UN46ES6600 46" Class 3D LED-LCD Bundle with TechCraft Pro48E Credenza Cabinet (Espresso).
Product Description
This bundle includes the Samsung UN46ES6600 46" Class 3D 1080p LED-LCD HDTV 120 Hz and the TechCraft PRO48E 48-Inch Credenza Cabinet for TVs up to 52" (Espresso)The UN46ES6600 Smart TV with Smart Content offers easy-to-use, innovative ways to entertain. Stay connected to family and friends by sharing content, maintain a healthy lifestyle with the fitness feature and make learning fun with educational games for kids. The Full Web Browser with WiFi built-in and apps for TV enhance the enjoyment. Stream movies, shows and update your status on Facebook.® Use AllShareTM Play and access content from multiple devices to watch on the TV. The Clear Motion Rate of 600 means fast motion scenes are crisp and clear. Micro Dimming ensures the images have deep blacks and vibrant colors.Smart TV: Never miss a moment with Samsung Smart TV. Watch your favorite movies while you browse the web or explore the Smart Hub. Find more content you love by searching for shows, movies, and videos across vudu,TM Hulu Plus,TM YouTubeTM and other digital content providers. Movies are handpicked for you through recommendations based on your viewing history and ratings. Access all your apps and download new ones, such as Netflix, Facebook,® YouTube,TM Hulu Plus,TM and TwitterTM! Enjoy TV while you chat with friends and family online, all on one screen. Smart Content: With the introduction of the new Smart TV features, you can now enjoy a more fun and entertaining experience at home. The Smart TV offers an entire su
Samsung UN46ES6600 46" Class 3D LED-LCD Bundle with TechCraft Pro48E Credenza Cabinet (Espresso)