Product Description
Philips 42" Plasma, Widscreen HDTV, Pixel Plus 3 HD for vivid HD resolution, Built in ATSC/Qam tuner, 1024 x 768p resolution, Virtual Dobly Surround Sound for theater like sound experience, USB connect for easy multi-media playing, 2xHDMI, CVI and S-Video inputs.
Philips 42PFP5332D 42-Inch Plasma HDTV
From Philips
Product Details
- Home Theater
- Color: black
- Brand: Philips
- Model: 42PFP5332D/37
- Released on: 2007-05-01
- Dimensions: 41.10" h x 27.60" w x 4.40" l, 88.00 pounds
- Native resolution: 1024 x 768
- Display size: 42
Features
- 42" Plasma with ATSC/Qam integrated tuner