#@ Sharp LC32LE440U 32" Class 720p 60Hz LED HDTV - Find out more reviews of Sharp LC32LE440U 32" Class 720p 60Hz LED HDTV.
Product Description
The Sharp 32 in. Class LED HDTV gives you tons of entertainment in your living room or bedroom. This HDTV features a 32 in. LED display that renders crystal-clear images filled with stunning colors and at a 720p HD resolution. Its 16:9 aspect ratio makes it widescreen and ideal for watching you favorite movies. This HDTV also comes with a 4,000,000:1 dynamic contrast ratio that ensures sharp contrast and an accurate color reproduction. It features an 8.5ms response time that reduces blurring when watching sports shows or fast-moving action scenes. It includes three HDMI ports for connecting your HD devices. Order the Sharp 32 in. Class LED HDTV today!
Sharp LC32LE440U 32" Class 720p 60Hz LED HDTV