#!! Best Sharp LC39LE440U LC 39LE440U - 39 inch Class ( 38.6 inch viewable ) Aquos LED-backlit LCD TV - 1080p (FullHD) - edge-lit - black
#@ Sharp LC39LE440U LC 39LE440U - 39 inch Class ( 38.6 inch viewable ) Aquos LED-backlit LCD TV - 1080p (FullHD) - edge-lit - black - Find out more reviews of Sharp LC39LE440U LC 39LE440U - 39 inch Class ( 38.6 inch viewable ) Aquos LED-backlit LCD TV - 1080p (FullHD) - edge-lit - black.
Product Description
The 39 Class (39 diagonal) LC-39LE440U features a full HD 1080p panel with edge lit LED backlighting, delivering natural, vibrant picture quality. Aspect Ratio: 16:9 Aspect Ratio: 16:9 Package Contents: AQUOS 39 Class Slim LED TV Remote Control Product Type: LED-LCD TV Product Type: LED-LCD TV Manufacturer Part Number: LC-39LE440U Speakers: Yes Limited Warranty: 1 Year Weight (Approximate): 35.30 lb Screen Size: 39 Color: Black Manufacturer: Sharp Electronics Product Model: LC-39LE440U Product Name: AQUOS 39 Class Slim LED TV Product Line: AQUOS Screen Size: 39 Brand Name: Sharp Maximum Resolution: 1920 x 1080 Brand Name: Sharp Height: 22.8 Width: 36.1 Depth: 1.8 Scan Format: 1080p Standard Refresh Rate: 60 Hz Digital Tuner: ATSC Video Signal Standard: HDTV 1080p Number of HDMI Ports: 3 Product Family: AQUOS Horizontal Viewing Angle: 88° Vertical Viewing Angle: 88° Scan Format: 1080p Green Compliant: Yes Green Compliance Certificate/Authority: ENERGY STAR Standard Refresh Rate: 60 Hz Ethernet: No Digital Tuner: ATSC Analog Tuner: NTSC USB: Yes HDMI: Yes Weight with Stand (Approximate): 40.80 lb Backlight Technology: Edge LED Standby Power Consumption: 1 W Dynamic Contrast Ratio: 5,000,000:1 RMS Output Power: 20 W Video Signal Standard: HDTV 1080p Number of HDMI Ports: 3 VGA: Yes Digital Audio Output: Yes Height with Stand: 24.08 Width with Stand: 36.08 Depth with Stand: 9.05 Composite Video: Yes Component Video: Yes Network (RJ-45): No Number of USB Ports: 1
Sharp LC39LE440U LC 39LE440U - 39 inch Class ( 38.6 inch viewable ) Aquos LED-backlit LCD TV - 1080p (FullHD) - edge-lit - black