#!! Best LG 55LA8600 55" 1080p, 240Hz, Dual Core, 3D Cam, EDGE LED + TV - Bundle with LG ND2530 Premium Docking Speaker Systems, for IPhone 5, Newest Generation IPod Touch & Nano, 10W, Bluetooth, Remote
#@ LG 55LA8600 55" 1080p, 240Hz, Dual Core, 3D Cam, EDGE LED + TV - Bundle with LG ND2530 Premium Docking Speaker Systems, for IPhone 5, Newest Generation IPod Touch & Nano, 10W, Bluetooth, Remote - Find out more reviews of LG 55LA8600 55" 1080p, 240Hz, Dual Core, 3D Cam, EDGE LED + TV - Bundle with LG ND2530 Premium Docking Speaker Systems, for IPhone 5, Newest Generation IPod Touch & Nano, 10W, Bluetooth, Remote.
Product Description
Access your favorite content, stay connected with your friends with the built-in camera and easily share your media direct to the TV. And, with the magic Remote with Voice Control it's fun and easy to navigate. This LG 55LA8600 55" Class Cinema 3D Smart TV also boasts LED Plus with local dimming for an extraordinary picture. LG's intuitive Magic Remote is a simple and fun way to pick and choose what you want to watch. With just a point and click or use LG's unique Voice Mate, capable of recognizing how you naturally speak to change channel, volume or access premium content direct from your TV. Now, you can spend less time navigating and more time on your entertainment.
LG 55LA8600 55" 1080p, 240Hz, Dual Core, 3D Cam, EDGE LED + TV - Bundle with LG ND2530 Premium Docking Speaker Systems, for IPhone 5, Newest Generation IPod Touch & Nano, 10W, Bluetooth, Remote