#@ NEW Panasonic Viera Tc-l47wt50 47" Full 3d 1080p Hd LED LCD Wi-fi Internet Tv Fast Shipping - Find out more reviews of NEW Panasonic Viera Tc-l47wt50 47" Full 3d 1080p Hd LED LCD Wi-fi Internet Tv Fast Shipping.
Product Description
Bring home the Panasonic TC-L47WT50 and keep yourself entertained with your favorite movies and TV shows. Featuring 1920 backlight scanning, this Panasonic 47-inch 3D TV smoothly renders fast-moving action scenes, with minimum motion blur. Moreover, the eight built-in train speakers of this 3D TV deliver a loud and clear sound output, thus perfectly complementing your visual experience. Turn your mobile device into an advanced remote, thanks to the VIERA App remote of this television. Product Identifiers Brand Panasonic Family Line Viera Model TC-L47WT50 MPN TC-L47WT50, TCL47WT50 UPC 885170076389 Key Features TV Type Flat-Panel Display Technology LED LCD Screen Size 47" Definition HDTV Aspect Ratio 16:9, 4:3 Resolution 1080p Display Resolution 1920 x 1080 pixels 3D Technology Full 3D WiFi Connection Built-in WiFi Smart TV Features Downloadable Apps, Internet Browsing Technical Features Refresh Rate 48 Hz Viewing Angle 178° Built-in Tuner ATSC, NTSC, QAM Supported Resolutions 1080p (HDTV) Supported File Formats AAC, JPEG, MP3 Power On Mode Power 74.4 W Sleep Mode Power 0.2 W Connectivity Rear Input Connectors Audio (RCA) x 1, Component x 1, Composite x 1, HDMI x 4, USB Port Audio Features Audio Type Surround Subwoofer With Subwoofer Dimensions Height 24.8 in. Width 42 in. Depth 1.1 in. Weight 28.7 lbs Miscellaneous Room Type Commercial Space, Living Room Exterior Color Silver Additional Features 3D-ready
NEW Panasonic Viera Tc-l47wt50 47" Full 3d 1080p Hd LED LCD Wi-fi Internet Tv Fast Shipping