#!! Best Haier LE32C13200 32-Inch 720p LCD TV -Black
Product Description
The Haier LE32C13200 32" Core Series Ultra Slim LED HDTV is a sleek edge-lit LED TV that delivers crisp video at ease. It has full 720p high definition capabilities and a dynamic contrast ratio of 1,000,000 to 1. It features 3 HDMI inputs for HD devices, one PC input for use as a computer monitor and 1 component input for all sorts of devices. It also has a direct USB input which gives you the ability to view images and video and listen to music from a USB-connected device. It's Energy Star 4.2 approved for ultimate efficiency and comes with a USB input for USB devices. At just 1.6 inches thick, it can fit just about anywhere and look good doing it.
Haier LE32C13200 32-Inch 720p LCD TV -Black
From Haier
Product Details
  • Size: 32?
  • Color: Black
  • Brand: Haier
  • Model: LE32C13200
  • Number of items: 1
  • Dimensions: 25.04" h x 6.85" w x 34.53" l, 27.60 pounds
  • Display size: 32
Features
  • 32" LED HDTV
  • Ultra Slim LED HDTV
  • 720p HD Resolution
  • 1366 x 768 Native Resolution
  • 10W/channel speakers