#!! Best Sharp LC-70UD1U 70-Inch Aquos 4K Ultra HD 120Hz Smart LED TV
#@ Sharp LC-70UD1U 70-Inch Aquos 4K Ultra HD 120Hz Smart LED TV - Find out more reviews of Sharp LC-70UD1U 70-Inch Aquos 4K Ultra HD 120Hz Smart LED TV.
Product Description
Sharp LC-70UD1U 70-Inch Aquos 4K Ultra HD 120Hz Smart LED TV
From Sharp
Product Details
  • Home Theater
  • Color: Black aluminum
  • Brand: Sharp
  • Model: LC-70UD1U
  • Dimensions: 39.10" h x 16.40" w x 62.10" l, 121.30 pounds
  • Native resolution: 3840x2160
  • Display size: 70
Features
  • Four times the pixel resolution of HD, for four times the detail, depth, and clarity
  • World's first THX 4K certified Ultra HD TV, so you see everything as the director intended
  • 70" Class (69.5"diagonal), 16% more viewing area than a 65" class