#!! Best Samsung UN32F5500 32" 1080p 60Hz LED Smart TV - bundle - with Xtreme Cables 23"-42" 5 Piece HDTV Slim Mounting Kit
#@ Samsung UN32F5500 32" 1080p 60Hz LED Smart TV - bundle - with Xtreme Cables 23"-42" 5 Piece HDTV Slim Mounting Kit - Find out more reviews of Samsung UN32F5500 32" 1080p 60Hz LED Smart TV - bundle - with Xtreme Cables 23"-42" 5 Piece HDTV Slim Mounting Kit.
Product Description
The Samsung UN32F5500 32" 1080p 60Hz LED TV features a 120 clear motion rate. TVs with this CMR can display action-packed movement with sharpness, clarity and contrast. Clear Motion Rate was developed to accurately measure how well an LCD or LED TV can depict fast-moving images. Previously, motion-clarity was calculated by the frame refresh rate alone. But CMR offers a more complete measure by calculating 3 factors: frame refresh rate, image processor speed and backlight technology.
Samsung UN32F5500 32" 1080p 60Hz LED Smart TV - bundle - with Xtreme Cables 23"-42" 5 Piece HDTV Slim Mounting Kit