#!! Best LG Electronics 29LN450W 29-Inch 1080p 60Hz 3D Ultra Wide LED HDTV
#@ LG Electronics 29LN450W 29-Inch 1080p 60Hz 3D Ultra Wide LED HDTV - Find out more reviews of LG Electronics 29LN450W 29-Inch 1080p 60Hz 3D Ultra Wide LED HDTV.
Product Description
LG's 29LN450W 29" Ultra Wide TV Monitor offers Full HD 1080p resolution with a wider than normal 21:9 aspect ratio to ensure you have the real estate you need to maximize your entertainment and computing experience. Utilizing LG's ground breaking IPS panel, the picture quality is sensational with rich vibrant colors while the viewing angle is ultra wide, just like the TV.
LG Electronics 29LN450W 29-Inch 1080p 60Hz 3D Ultra Wide LED HDTV
From LG
Product Details
  • Brand: LG
  • Model: 29LN450W
  • Dimensions: 15.90" h x 7.80" w x 27.60" l, 13.00 pounds