#!! Best Sharp LC-40L50M 40" Full HD 1080P Multi-system PAL NTSC LCD TV Dual Voltage 100-240 Volts
#@ Sharp LC-40L50M 40" Full HD 1080P Multi-system PAL NTSC LCD TV Dual Voltage 100-240 Volts - Find out more reviews of Sharp LC-40L50M 40" Full HD 1080P Multi-system PAL NTSC LCD TV Dual Voltage 100-240 Volts.
Product Description
Dimensions (W x H x D) mm Display (w stand)990 x 714 x 264Dimensions (W x H x D) mm Display (w/o stand)990 x 651 x 117Power Consumption (W) Appx193WPower supplyAC 110-240V, 50/60HzAV output1Digital Audio Output1 (Optical)15-Pin mini D-SUB1RS-232C1HDMI3 (Rear: 2, Side: 1)Component in2S Video in1Video in3OSD LanguageEnglish,Simplified Chinese, Arabic, Persian, Thai, VietnameseBass EnhancerR.D.S.S.*?Surround SystemR.D.S.S.*?Stereo SystemNICAM/A2SpeakersDriver x 2 + Passive x 4Audio Output20W x 2AmplifierDigitalVideo Colour SystemsPAL / SECAM / NTSC 3.58 / NTSC 4.43 / PAL 60TV Receiving SystemsPAL-B/G, -D/K, -I, NTSC-M, SECAM-B/G, -D/K, K/K1Lamp life60,000 hoursViewing Angle (H / V)176?/176?Backlight SystemCCFLDynamic contrast ratio50,000:1Resolution1,920 x 1,080Screen Size40-inch wideNet Weight (kg) - Display (W/O Stand)17.0Net Weight (kg)- Display (With Stand)19.0
Sharp LC-40L50M 40" Full HD 1080P Multi-system PAL NTSC LCD TV Dual Voltage 100-240 Volts
From Sharp
Product Details
  • Home Theater
  • Brand: Sharp
  • Model: LC-40L50M
  • Dimensions: 28.11" h x 4.61" w x 38.98" l, 41.89 pounds