#!! Best Samsung B750 Series T24B750KD 24" 24-Inch LED Full HD Smart TV Monitor
#@ Samsung B750 Series T24B750KD 24" 24-Inch LED Full HD Smart TV Monitor - Find out more reviews of Samsung B750 Series T24B750KD 24" 24-Inch LED Full HD Smart TV Monitor.
Display
* Screen Size: 24"
* Type: TN LED
* Resolution: 1920 x 1080
* Response Time: 5 ms (BTW)
* Viewing Angle (Horizontal/Vertical):170° / 160°
Interface
* D-Sub: 1
* Wireless Display: Yes
* HDMI: 2
* RF In: 1
* USB: 2
* Component In (Y/Pb/Pr): 1
* Composite In (AV): 1 (Common use for comp Y)
* Ethernet (LAN): 1
* Sound Output(RMS): 7 W x 2
General Feature
* Allshare (Powered by DLNA): Yes
* ConnectShareTM (USB 2.0): Yes
* EPG: Yes
* Teletext (TTX): Yes
* OSD Language: English/Korean
* Anynet+ (HDMI-CEC): Yes
* Picture-In-Picture: 1 Tuner PIP
* Mobile High-Definition Link (MHL): Yes
* Smart Hub Function: Yes
* DTV Broadcasting Record (Extra USB HDD required): Yes
* Web Browser on SmartHub: Yes
* Wireless LAN: Built-In
Design
* Color: Black & White
* Stand Type: Simple
* Stand Function: Tilt (-2° ~ 21°)
* Wall Mount: NONE
Power
* Energy Efficiency Class: AC 220~ 240 V 50 / 60 Hz
* Power Supply: 30 W
* Power Consumption: 44 W, (Stand-by): 0.5 W
Accessories
* Cables: D-sub, USB cable, Stereo Cable, MHL cable, Power Cable
* Others: Remote controller(with Battery), Quick setup guide, Manual CD
Samsung B750 Series T24B750KD 24" 24-Inch LED Full HD Smart TV Monitor
From Samsung
Product Details
  • PC Accessory
  • Brand: Samsung
  • Model: T24B750KD
  • Dimensions: 17.13" h x 22.44" w x 8.03" l, 13.23 pounds