#!! Best MAGNAVOX - 19MF337B 19 Flat Panel LCD HDTV"
Product Description
The NEW Magnavox 19MF337B/27 is a 19" LCD HDTV with ATSC and QAM Tuners. Ultra sharp widescreen HD picture, rich color, HD media connectivity, dolby digital sound, SPDIF audio output, integrated digital tuner and multiple input options, the 19MF337B is a superb TV and a great PC monitor.
19-1/9" measured diagonally
1440 x 900 pixel resolution for outstanding image clarity
Antireflection coated screen ensures clear viewing for everyone
Ultrafast 5 ms response time
3D comb filter brings out fine picture detail and enhances color purity
Two 3-watt speakers; virtual Dolby Surround Sound system fills your room with rich cinema sound
PC video input lets you connect your computer to experience high-resolution images
Inputs: 2 audio, 1 component video, 1 composite video, 1 S-video, 1 PC audio, 1 VGA, 1 HDMI
Outputs: 1 headphone, 1 SPDIF coaxial digital audio
Includes remote
The NEW Magnavox 19MF337B/27 is a 19" LCD HDTV with
MAGNAVOX - 19MF337B 19 Flat Panel LCD HDTV"
From Magnavox
Product Details
  • PC Accessory
  • Brand: Magnavox
  • Dimensions: 48.00" h x 96.00" w x 144.00" l, 35.00 pounds